Zatwardzenia

Zatwardzenia w ciąży

Ciąża to wielka radość z powodu poczęcia nowego życia, ktory jednak czasami zmieniają na gorsze zatwardzenia. To czas szczęśliwych przygotowań i oczekiwania aż dziecko pojawi się na świecie. Jest to również czas próby zdrowia i wytrzymałości organizmu kobiety. Zaparcia są wywołane przez podwyższony poziom progesteronu. W wyniku jego działania to co zjemy jest trawione wolniej. Kolejną konsekwencją ciąży jest powiększająca się w czasie ciąży macica, która z czasem zaczyna napierać na nasze jelita W czasie ciąży kiedy kobieta ma anemię powinna stosować suplementy diety w postaci żelaza. Wszystko to sprawia, że mogą pojawić się uciążliwe zaparcia w ciąży. Jeżeli nie będziemy ich leczyć mogą się nasilić i spowodować żylaki odbytu czyli hemoroidy.Postarajmy się nie dopuścić do tego i starajmy się leczyć zaparcia naturalnymi sposobami, które będą bezpieczne dla nas i dla maleństwa. Jednym z takich sposobów jest stosowanie suplementu diety w postaci błonnika.Istotna jest również dieta jaką stosuje kobieta ciężarna. Nie powinna się stosować produktów, które zwiększają ryzyko zatwardzeń jak czekolada, biały ryż czy jasne pieczywo. Jeżeli kobieta ma problem z zaparciami powinna prowadzić stosunkowo aktywny styl życia ponieważ ciągłe polegiwanie może spowolnić trawienie. Zaparcia są uciążliwym problemem więc warto się ich pozbyć jak najszybciej, aby mieć dobre samopoczucie. A co na zaparcia w ciąży? Oprócz błonnika dobre są otręby, suszone owoce , duża ilość wody, do której można dodawać miód czy cytrynę. Zalecane jest również picie soków warzywnych i owocowych. Korzystnie za zatwardzenia w ciąży jest również picie jogurtów i kefirów. Nie można stosować w ciąży środków przeczyszczających mogą spowodować przedwczesny poród. Są naturalne sposoby jak błonnik dzięki, któremu będziesz mieć pewność, że nie szkodzisz zdrowiu swojego dziecka i odczujesz duży ulgę i poczucie komfortu.

Zatwardzenie po porodzie

Kobiety często mają zaparcia związane z różnymi przyczynami. Są to między innymi podwyższony poziom hormonów podczas ciąży, spowolnienie pracy układu pokarmowego podczas porodu, wolniejsza praca jelit w wyniku działania środków znieczulających podawanych podczas porodu. Zwiększone ryzyko zaparć po porodzie mają kobiety, u których podczas porodu zastosowano kleszcze, jeżeli kobieta rodziła już wcześniej, jeżeli miała założone szwy i gdy zażywa żelazo czy środki antydepresyjne. Kłopoty z wypróżnieniem po porodzie biorą się stąd, że nerwy rozciągnięte przez poród nie pracują tak jak trzeba a oprócz tego możemy odczuwać odrętwienie między waginą i odbytem. To może spowodować niepokój i złe samopoczucie jednak kiedy będziemy odczuwać stres jelita mogą zacisnąć się jeszcze bardziej. Kobieta może obawiać się jeszcze tego, że naruszy szwy po porodzie Gorsze konsekwencje będzie miało jednak to, jeżeli się nie wypróżni bo wtedy jelita mogą uciskać na jej macice.Jeżeli problemy trwają dłużej można zastosować błonnik, który będzie wspomagał pracę jelit i oczyści nasze jelita i układ pokarmowy. Jest to naturalny i bezpieczny środek w okresie karmienia piersią.

Sposoby na zatwardzenie

Kiedy mamy duże problemy z zaparciami watro, abyśmy dostarczali naszemu organizmowi duże ilości błonnika. Obecnie dużo osób ma problem z zatwardzeniem jednak nie każdy o tym wie. Błonnik jest zawarty w niektórych produktach spożywczych jak otręby, kiszona kapista, śliwki, buraki, siemie lniane, kasza . Nie każdy jednak lubi je jeść. Najczęściej nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki błonnika potrzebnej, aby organizm funkcjonował prawidłowo. Dlatego lepiej jest zjadać regularnie suplement diety w postaci błonnika witalnego. Oprócz tego, aby pozbyć się problemów z zaparciami potrzebny jest codzienny ruch na przykład spacer na świeżym powietrzu czy uprawianie ulubionej dyscypliny sportowej. Pamiętaj również, aby dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości wody- około dwóch litrów dziennie, która ułatwi trawienie. Nie pozbędziesz się kłopotów z zaparciami, jeżeli nie zmienisz złych nawyków żywieniowych. Ważne, by unikać tłustych ciężkostrawnych potraw. Szczególnie nie zdrowe są tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Postaraj się, aby w Twojej codziennej diecie znalazło się więcej warzyw i owoców. Staraj się jeść mniej i częściej.

Przyczyny zaparć w ciąży

Zaparcia w ciąży mogą być spowodowanie różnymi czynnikami. Są to między innymi: - konieczność zażywanisa żelaza - zwiększony poziom progesteronu - uciskanie macicy na narządy wewnętrzne - stres związany z ciążą - przebyte choroby - zażywane leki - skłonności genetyczne do zaparć w ciąży

Zaparcia u dzieci

Zaparcia mogą występować również u dzieci w różnym wieku. Mogą być spowodowane nie właściwą dietą, zbyt małą ilością wody dostarczanej organizmowi, leczeniem np. antybiotykoterapią, powstrzymywaniem stolca. Czasem zaparcia u dzieci mogą spowodować stresujące sytuacje.Warto podjąć jak najszybsze leczenie zaparć u dzieci, aby nie miały w przyszłości negatywnych skutków ubocznych. U niemowląt najczęściej stosuje się herbatę koperkową oraz masaż brzuszka i jak najczęstsze kładzenie dziecka na brzuchu. Zaparcia u dziecka powinny być również sygnałem dla nas, że trzeba zadbać o zmianę jego diety. Dobrze jest również zadbać o codzienną aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu dziecka..Jeżeli zaparcia u dziecka, problemy z wypróżnieniem. trwają dłużej należy zasięgnąć porady lekarza bo mogą być objawem innych chorób.    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »Dlaczego rok 2023 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *Zamkniecie