Objawy zaparć

Zaparcia to częsty problem ludzi w różnym wieku. Możemy o nich mówić kiedy stolec jest twardy, wypróżnienia występują rzadziej niż dwa razy w tygodniu i towarzyszy im duży wysiłek. Kiedy wypróżnienie nie następuje codziennie nie można stwierdzić, że mamy problem z zaparciami. Czasem u osób, które są zdrowe .wypróżnienie może występować trzy razy w tygodniu a czasami dwa razy dziennie. Nie powinno się przyjmować środków na zaparcia jeżeli nie jest to naprawdę potrzebne. Jeśli mamy problemy z wypróżnieniem i jednocześnie inne dolegliwości związane z układem trawiennym, które nas niepokoją powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Aby nie mieć problemów z zaparciami należy stosować odpowiednią dietę. Korzystnie jest uzupełniać ją o odpowiednią dawkę błonnika, czyli około osiemnaście gramów dziennie. On wpływa korzystnie na kłopoty z zaparciami, przynosi ulgę. Błonnik pęcznieje w naszym żołądku pod wpływem wody. Jeżeli zjemy odpowiednią jego ilość ułatwi nam wypróżnianie i ureguluje pracę jelit. Warto również pić dużą ilość wody oraz więcej się ruszać. Oprócz problemów o których pisałam powyżej objawami zaparć może być uczucie pełności, sytości, przejedzenia, wzdęcia. Mogą się pojawić również szczeliny i żylaki odbytu. Zaparcia należy leczyć, ponieważ mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznego dla zdrowia nowotworu jelita. Czasem objawem zaparć może być towarzyszący problemom z wypróżnieniem ból brzucha zwłaszcza jeżeli jedliśmy coś ciężkostrawnego typu ser żółty czy grzyby. Problemy z wypróżnianiem występujące naprzemiennie z biegunką mogą być również objawem zespołu jelita drażliwego. Towarzyszy im wtedy również ból brzucha i wzdęcia. Przy IBS wypróżnienia występują rzadziej niż co trzy dni a po nich dolegliwości bólowe ustępują. Mogą się zdarzyć również nudności, wymioty i zgaga. Aby jednak dobrze zdiagnozować zespół jelita drażliwego należy zgłosić się do lekarza. Bez względu na objawy zaparcia należy leczy, aby nie doprowadzić do chorób jelit z nim związanych.

Niebezpieczne objawy zaparć

Czasem zaparcia moga być objawem innych chorób. Mogą na przykład towarzyszyć problem neurologicznym, endokrynologicznym czy chorobom jelit. Warto więc zgłosić się do lekarza, aby poszukać przyczyny. Niezwłocznie trzeba sięgnąć po poradę specjalisty kiedy szybko tracimy na wadze (więcej niź dziesięć procent w ciągu pół roku) jak również kiedy pojawia się osłabienie, gorączka, krew w stolcu, smoliste stolce, krwawienie jelitowe. Jeżeli masz więcej niż czterdzieści pięć lat powinieneś regularnie wykonywać badania kontrolne.Zagrożeone są również osoby rodzinne obciążone chorobami jelit. Nie można lekceważyć problemów z wypróżnianiem bo mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Powikłania przy zaparciach

Jeżeli nie podejmiemy leczenia zaparć możemy mieć różne komplikacje zdrowotne. Jeżeli zaparcia utrzymują się długo mogą się wytworzyć tak zwane kamienie kałowe a nawet odleżyny i owrzodzenia jelita. Długo trwające zaparcia mogą również spowodować choroby odbytnicy i odbytu jak żylaki czy szczelina odbytu.

    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »Dlaczego rok 2023 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *Zamkniecie