Zaparcia nawykowe

Zaparcie nawykowe jest bardzo popularnym problemem. Rozpoznaje się je czasem zbyt szybko. Czasem wynika z tego, że pacjenci zwyczajnie zatrzymują stolec, ignorują uczucie parcie. Jeżeli jest to częste może spowodować uciążliwe kłopoty z zaparciami. Zaparcie nawykowe jest chorobą czynnościową to znaczy nie powodują go żadne zmiany chorobowe. Polega na tym, że ruchy robaczkowe, perystaltyczne jelita grubego są wolniejsze, słabsze niż u człowieka zdrowego lub następuje nadmierny skurcz warstwy mięśniowej jelit. Zaparcie jest najczęstszą dolegliwością przewodu pokarmowego, w dużej części leczone przez pacjentów środkami domowymi. Aby postawić diagnozę, że pacjent ma zaparcie nawykowe — którego przyczyną są czynniki psychogenne (wstyd, skrępowanie, wieczny pośpiech) należy dowiedzieć się czy pacjent nie tą nie zażywa leków (np. kodeiny, atropina, leki porażające zwoje, antydepresyjne i wiele innych), lub też czy przyczyną nie są bolesne uszkodzenia odbytu (pęknięcie, przetoka, hemoroidy), guzy lub zwężenia jelita albo jego procesy zapalne.Przyczyną zaparcia może być niedobór błonnika.Błonnik bardzo syci, ponieważ pod wpływem wody pęcznieje w żołądku. To sprawia, że oczyszczają się i lepiej pracują nasze jelita bo masa kałowa przechodzi przez nie szybciej. Błonnik jest całkowicie naturalną substancją i nie powoduje negatywnych skutków w naszym organiźmie. Innym powodem kłopotów z wypróżnieniem może być nie dostateczna ilość płynów w naszym organiźmie.. Człowiek, aby czuć się zdrowo powinien wypijać aż dwa litry każdego dnia a wiele osób tego nie stosuje. Pamitaj tylko, aby woda była nie gazowana by nie powodowała wzdęć. Zaparcie może też być wynikiem chorób metabolicznych czy zażywanych leków jak na przykład żelaza przez kobiety ciężarne. Zaparcia nawykowe, które trwają przewlekle powodują ociężałość, senność, tempe bóle głowy, oraz rozlany ucisk i uczucie pełności w brzuchu. Podczas zaparć nawykowych stolec zazwyczaj jest suchy i zbity. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości i nie mieć dalszych konsekwencji jak leniwe jelita stosuj naturalne sposoby jak kompot z suszonych śliwek czy woda z miodem i sokiem z cytryny a przedwszystkim dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość błonnika. Jeżeli nie lubisz zjadasz odpowiedniej ilości potraw z nim a chcesz sie pozbyć nieprzyjemnych zaparć możesz wybrać błonnik witalny.

Zaparcia nawykowe

Zaparcia nawykowe powstają, ponieważ wstrzymujemy oddawanie stolca i powoduje rozregulowanie pracy jelit, ich rozleniwienie. Najlepiej kiedy wypracujemy sobie określony rytm dnia tak, aby w porach kiedy jest możliwe wypróżnienia nie śpieszyć się (zwłaszcza rano i pół godziny po posiłku. Jeżeli nie zmienimy swojego sposobu i tempa życia i będziemy stale żyć w stresie może to spowodować zespół jelita drażliwego. Dolegliwości tej może sprzyjać stres, nerwowość, brak ruchu oraz siedzący tryb życia. Aby pozbyć się kłopotów z zaparciami konieczna jest zmiana trybu życia i sposobu odżywiania się. Jeżeli jesz szybko i w stresie Twoje jelita nie funkcjonują jak należy a Ty nie masz czasu na odpowiednie trawienie. WSzelkie napięcie powodują zwiększoną kurczliwość mięśni jelit.

Zaparcia kurczowe.

Są to zaparcia występujące w czasie kiedy jelito zaciska się dookoła kału powodując problemy z wypróżnianiem.W niektórych przypadkach, może dojść do tego, że wystąpią na przemian z biegunkami. Aby pozbyć się zaparć potrzebna jest dieta z delikatnego mięsa, twarożki, miód, oliwa, jarzyny gotowane i przecierane oraz dużo płynów. Nie powinno się stosować potraw smażonych czy sfermentowanych, ostrych przypraw, pieczywa razowego czy takich produktów jak groch, fasola, pieczywo razowe.Pamiętajmy, że jeżeli nie zmienimy swojego sposobu odżywiania się żadne leki na zaparcia nie przyniosą rezultatów. Wielu ludzi lubi odżywiać sie tłusto. Zbyt często jemy czerwone, smażone mięso. Pod wpływem szybkiego tempa życia korzystamy z fast foodów. Jeżeli nie zmienimy tego doprowadzimy do choroby jelit- zespołu jelita drażliwego. Jeżeli nie masz czasu na kupowanie i przyrządzanie potraw z błonnikiem, który jest szczególnie wskazany przy jelicie drażliwym, zaparciach nawykowych i kurczowych możesz jeść codziennie i regularnie naturalny błonnik witalny.Dzięki temu dostarczysz sobie codziennie potrzebnej dla zdrowia i lepszego trawienia porcji błonnika.



    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »



Dlaczego rok 2024 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *



Zamkniecie