Dulcobis

Dulcobis to środek stosowany w krótkotrwałym, doraźnym leczeniu zaparć.Można go stosować w celu przygotowania do zabiegu operacyjnego oraz konieczności wypróżnienia.Jest to środek douatny w tabletkach. Pamiętaj, że dulcobis należy do grupy leków kontaktowych przeczyszczających, które drażnią ściany jelita dlatego jego zbyt długie stosowanie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia.Lek może być zastosowany w przypadku objawowego leczenia zaparć.Korzystniej jest wybrać leczenie naturalne błonnikiem.

Dulcobis dawkowanie

Lek podaje się doustnie w kapsułkach. Kuracja dulcobisem powinna być krótkotrwała. Czas stosowania leku nie powinien być dłuższy niż pięć dni. Dorośli oraz młodzież powyżej dwunastu lat powinni zażywać 1 do dwóch tabletek dojelitowych czyli (5-10 mg) przed snem. Tabletki trzeba połykać w całości i popijać wodą. Leku nie można popijać mlekiem i rozgruzać. Jeżeli tabletki podaje się przed zabiegiem operacyjnym powinno się to odbywać pod nadzorem personelu medycznego.

Dulcobis działanie

Lek poprawia czynność jelit, ponieważ rozluźnia część ich mięśni a stymuluje do działania inne. W ten sposób ruchy perystaltyczne jelit są wznawiane i wspierane. Efekt działania tabletek dulcobis może być zauważalny od sześciu do dwunastu godzin od jego podania

Tabletki dulcobis

Są to małe kapułki posiadające otoczkę. Znajduje się w nich substancja czynna biskodyl, która jest uwolniona kiedy środek trafi do jelit. Potem lek stymuluje pracę jellit. Substancja czynna w tym środku przeczyszczającym jest uwolniona w krwiobiegu po to, aby odpowiednio działać.

Dulcobis skutki uboczne

Lek dulcobis może powodować działania niepożądane jak bóle brzucha, nudności, biegunkę. Czasem zdarza się również poczucie dyskomfortu w żolądku, wymioty, krew w kale, dyskomfort w okolicach odbytu. Nie przeprowadzono badań na temat możliwości prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po zażyciu dulcobisu oraz zastosowaniu u kobiet w ciaży.

Przeciwskazania do zastosowania dulcobisu

Nie powinno się zażywać leku jeżeli masz uczulenie na biskodyl czy inne składniki leku. Nie wzkazany jest również przy niedrożności jelit, stanach chorobowych w jamie brzusznej, na przykład zapalnie wyrostka robaczkowego czy inne ostre stany zapalny jelit. Przeciwskazaniem do kontynuacji leczenia jest również silny ból brzucha wraz z nudnościami, wymiotami oraz nietolerancja na cukier. Nie powinno się również stosować tego środki jeśli zażywasz inne leki na przykład mocząpędne oraz steroidy. Może to spowodować zachwianie równowagi elektolitowej w organiźmie i zwiększenia wrażliwości na glikozydy nasercowe jak naprzykład digostynę. Środka dulcobis nie mogą również zażywać osoby, które przyjmują preparaty zmniejszające kwasowość górnej części przewodu pokarmowego na przykład przy refluksie. Nie powinny również decydować się na leczenie tym środkiem kobiety w ciąży kobiety w ciaży, które często mają skłonność do zaparć i karmiące piersią.Wszelkie skutki uboczne stosowania tego leku należy skonsultować z lekarzem. Leku nie powinny zażywać dzieci poniżej dwunastego roku życia.Lek ułatwia defekacje. Może być zastosowany przy przygotowaniu do badania diagnostycznego.Leku nie powinni zażywać pacjenci przy ciężkim stanie odwodnienia na przykład przy zespole jelta drażliwego jelicie drażliwym kiedy na przemian występują biegunki i zaparcia.

Duclobis cena

Tabletki są dostępne w opakowaniach po dwadzieścia sztuk. Cena leku to około siedem złotych. Lek jest dostępny w aptekach i w internecie. Pamiętaj, że lek można stosować krótkotrwale, aby nie spowodować szkody w zdrowiu Twojego organizmu. Moim zdaniem na zaparcia korzystniej jest zastosować leczenie sposobami naturalnymi. naturalnymi.

    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »Dlaczego rok 2023 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *Zamkniecie