Zaparcia u kobiet w ciąży

W czasie ciąży bardzo wiele kobiet skarży się na problemy z zaparciami. Dolegliwość ta pojawia się zazwyczaj w drugim lub trzecim trymestrze ciąży. Jest to bardzo naturalne w ich stanie. Powodów tego problemu jest kilka. Po pierwsze kobieta w ciąży ma podniesiony poziom niektórych hormonów, które rozluźniają mięśnie jelit. Podwyższony poziom progesteronu wpływa różnie na gospodarkę hormonalną i może spowodować zwolnienie pracy jelit.Drugim problemem jest to, że macica rośnie i uciska jelita aby zrobić miejsce dla dziecka. Kiedy macica się zwiększa uciska na jelita masa kałowa wolniej przez nie przepływa i to powoduje problemy z zaparciami. Jest jednak możliwość zminimalizowania ryzyka zaparć i powstania hemoroidów u kobiet w ciąży. Generalnie w ciąży należy się odżywiać produktami, które zawierają błonnik tzn. ciemnym pieczywem, otrębami pszennymi, fasolą, grochem, suszonymi owocami, kaszą, świeżymi owocami i warzywami. To dostarczy witamin, odpowiednich składników dla Ciebie i Twojego dziecka. Czasem problemy z wypróżnianiem w ciąży mogą być związane z nadmiarem żelaza w organiźmie, które kobieta musi zażywać. Zwykle lekarza poleca taki suplement diety jeżeli poziom czerwonych krwinek w organiżmie kobiety jest nadmietnie obniżony. Czasem jest możliwość zmiany tego środka na inny tak, aby dłużej nie wywoływał uciążliwych efektów ubocznych. Warto też nawet będąc w ciąży codziennie wybrać się na spacer aby utrzymać organizm w formie i poprawić pracę swoich jelit. Do właściwej diety w czasie ciąży kobieta może dodać też błonnik i świeżo wyciskane soki z warzyw. Istotne jest, aby w czasie ciąży nie zażywać żadnych środków przeczyszczających na zaparcia, aby nie zaszkodzić zdrowiu swojemu oraz dziecka. Nie można również stosować lewatyw. Tylko niektóre naruralne sposoby są bezpiecznie na przykład błonnik.

Naturalne sposoby na zaparcia w ciąży

Można pozbyć się uciążliwych zaparć w czasie ciaży stosując naturalne metody. Ważne, aby poć duźo niegazowanej i niskozmineralizowanej wody mineralnej. W ciągu dnia powinno się wypijać conajmniej sześć szklanek płynów a połową z nich powinna być woda. Możesz również wypijać wodę z sokiem z cytryny i miodem. Inny napój dobry do picia kiedy masz zaparcia i jesteś w ciąży to kompot z suszonych śliwek.Możnsz też przyrządzać sobie soki ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Jeżeli kupujesz owoce postaraj się zadbać o to, aby nie zawierał sztucznych chemicznych konserwantów. Szczególnie dobrze wpływa na problemy z zaparciami sok z buraków.Pamiętaj, że każdy człowiek a zwłaszcza kobieta w ciąży, aby zachowac zdrowie codziennie powinien zjadać aż pięć porcji warzyw i owoców. Przy kłopotach z zaparciami nie wskazane są potrawy smażone, tłuste i ciężkostrawne. Jeżeli lubisz je jeść powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe. W czasie ciąży zalecane jest równiez jedzenie dużej ilości błonnika można je jeść w postaci pełnoziarnistych produktów zbożowych na przykład otrąb, kaszy, płatków owsianych, grubych kasz. Możnesz je również spożywać w wygodniejszej postaci błonnika witalnego. W czasie ciąży dbając o zdrowie swoje i dziecka powinnaś codziennie dostarczać organizmowi dużą ilość błonnika. Dzięki temu unikniesz dalszych problemów z zaparciami. Zwróć uwagę na to, aby w czasie ciąży nie jeść słodyczy. Jeżeli bardzo masz ochotę na batonika postaraj się go zastąpić ciastkami owsianymi. Cukier jakiego sobie dostarczysz jedząc słodycze może spowodować fermentację w jelitach, i wzdęcia. Są one bolesne i nieprzyjemne, jeżeli masz problemy z zaparciami. POstaraj się jeść mniejsze porcje częściej (pięć razy dziennie) i postaraj się, aby w każdym Twoim posiłku był produkt zbożowy. Stosuj probiotyki z żywymi szczepami bakterii. WSzelkie produkty z kwaśnego mleka korzystnie wpływają na problemy z wypróżnieniem. Pamiętaj, że czas ciąży nie musi być spędzony przez Ciebie na leżąco. Jeżeli tylko jesteś w stanie jak najwięcej spaceruj. Możesz też uprawiać nordic-walking czy chodzić na pływalnie.Dzięki temu poczujesz się zdrowsza i silniejsza. Każda forma ćwiczeń sprawia, że nasze jelita pracują lepiej. Na zaparcia w czasie ciąży dobry jest błonnik witalny, ponieważ jest łatwy w użyciu, szybko się przyswaja, pęcznieje dzięki czemu czujemy się nasyceni a kłopoty z zaparciami mijają. .

    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »Dlaczego rok 2023 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *Zamkniecie