Przyczyny zaparcia

  1. Codzienny ranny pośpiech. Konieczne jest aby po nocnym trawieniu pokarmu u człowieka nastąpiło wypróżniania. Niestety śpieszymy się bardzo często do szkoły, pracy. Współczesny człowiek biega coraz bardziej i nie ma czasu pomyśleć o swoim organizmie. Tymczasem nasze jelito grube pracuje zwłaszcza rano kiedy się obudzimy. Jeżeli nie udamy się wtedy do toalety to naturalna praca naszego organizmu zostaje zahamowana. Następstwem tego jest zanik zdrowego odruchu naszego organizmu. Polecam by wstać wcześniej i zadbać o swój organizm. Jeżeli dbamy o to aby wstawać wcześniej a zaparcia nadal są można wypić herbatę przeczyszczającą a gdy odruch powróci odstawić ją.
  2. Naturalną pozycją przy jedzeniu jest siedzenie a meblem przy, którym się posiłki spożywa stół. Niestety wiele osób o tym zapomina. Widać ludzi jedzących na szybko, na stojąco przy budkach z hamburgerami, kebabami. Pokarm, który jemy w ten sposób jest nie dokładnie pogryziony, można powiedzieć że żuty a nie gryziony. Jest to bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Pokarm fermentuje a jego przejście przez jelita jest utrudnione. To wszystko ma wpływ na również nasz układ nerwowy i organy wewnętrzne.
  3. Jest wiele chorób, które mogą powodować zaparcia. Są to nowotwory, cukrzyca, mocznica, problemy endokrynologiczne, stwardenienie rozsiane, niedoczynność tarczycy, neopatia. Inne choroby powodujące zaparcia są to choroby metaboliczne powiązane z hipoklemią, hiperkalcemią i porfirią. Niektóre zażywane przez nas leki mogą powodować zaparcią. Są to między innymi aspiryna, atropiny, narkotyki, preparaty przeciwkurczowe, środki uspokajające i psychotropowe.
    jakie są przyczyny zaparć
    zdjęcie:alexander ekman

Jeżeli jesteś zdrowy oddajesz zazwyczaj 1 do dwóch stolców dziennie a czasem co drugi dzień. Czasem zaparcia zdarzają się bo pijemy za małą ilość płynów oraz dostarczamy organizmowi za mało błonnika. Często mogą je mieć kobiety w ciąży, noworodki albo osoby w starszym wieku. Często zaparcia towarzyszą zespołowi jelita drażliwego lub innym zaburzeniom czynnościowym jelit. Często zaparcia mogą mieć kobiety. U nich występuje tak zwane zaparcia nawykowe. A jakie inne przyczyny mogą spowodować zaparcia? Mogą to być problemy mechaniczne czyli zwężenie jelit w wyniku nacieku nowotworowego lub zapalnego, stres, niedrożność jelit, ucisk z zewnątrz. Mogą wystąpić pod wpływem zatrucia czynnikami toksycznymi to znaczy ołowiem i arsenem lub w wyniku zażywania leków atropiny czy opium.

U ludzi w podeszłym wieku czy obłożnie chorych mogą się zdarzyć tak zwane zaparcia atoniczne .Inne zaburzenia czynnościowe powodujące problemy z oddawaniem stolca to choroby z gorączką, charłactwo, zaparcia spastyczne. Czasem pojawiają się problemy z zaparciami bo zwyczajnie lekceważymy pojawiające się zwłaszcza rano uczucie parcia na stolec. Aby zapobiegać problemom z zaparciami należy pić dużą ilość wody, podejmować częściej aktywność fizyczną oraz dostarczać organizmowi błonnika.

Inne przyczyny zaparć

Inne powody naszych problemów z zaparciami to na przykład • choroby neurologiczne, • zaburzenia czynnościowe jelita grubiego (np. zaparcie nawykowe albo kurczowe.). • wrodzone rozszerzenie jelita grubego spowodowane brakiem nie dostateczną ilością zwojów nerwowych. • wydłużenie jelita grubego z zaburzeniem unerwienia. •przyczyny sytuacyjne (np. długotrwałe podróże, brak czas i możliwości wypróżnienia, długie polegiwanie. • zwężenie światła jelita przez guz rozrastający się wewnątrz jelita lub uciskający jelito z zewnątrz Czasem przyczyną zaparć może być ciąża. Wtedy macica się powiększa i uciska na nasze jelita. Kobieta ma również wtedy więcej progesteronu, który również może wywoływać kłopoty z perystaltyką jelit.



    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »



Dlaczego rok 2024 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *



Zamkniecie