Espumisan

Jest to lek stosowany na uciążliwe wzdęcia i zaparcia. Stosuje się go w leczeniu objawowym przy zaburzeniach żołądkowo- jelitowych. Powodują one nadmierne gromadzenie się gazów na przykład po zabiegach chirurgicznych. Każda tabletka tego produktu leczniczego ESPUMISAN zawiera 40 mg symetykonu. Lek stosuje się przy wzmożonym powstawaniu gazów. Środek można zastosować również, aby przygotować się do badań diahnostycznych, radiologicnych, ultrasonograficznych oraz gastroskopii.

Przeciwwskazania

Tabletek espumisan nie powinno się stosować przy występowaniu nadwrażliwości na składniki preparatu to i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie można podawać dzieciom do ukończenia pierwszego miesiąca życia. W czasie stosowania preparatu nie można pić napojów gazowanych. Nie stwierdzono jak lek działa na kobiety w ciąży.

Stosowanie Espumisanu

Lek jest do doustnego stosowania w sytuacji nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym. Dzieci w wieku szkolnym oraz dorośli mogą zażywać jedną do czterech kapsułek na dobę. Maksymalna dawka dla ludzi dorosłych to sześć kapsułek. Jeżeli lek stosujemy w celu przygotowania do badań diagnostycznych w obrębie brzucha należy zażyć dwie kapsułki albo dwa mililitry kropli wieczorem w dniu poprzedzającym badanie. Preparat trzeba zażywać w trakcie albo po posiłku lub jeżeli jest to konieczne przed spaniem. Leczenie stosuje się aż do ustąpienia dolegliwości. Niemowlętom simetikon można podawać dodając krople do butelki z niewielką ilością mleka albo przed lub po karmieniu piersią.

Działanie Espumisanu

Lek obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, które są zawarte w pokarmie oraz śluzie przewodu pokarmowego. Sprawia, że pękają i są wchłaniane przez ściany jelit albo wydalane. Jeżeli wykonujemy badania radiologiczne jelit, trzustki, żołądka czy pęcherzyka żółciowego oraz nerek środek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej co ma wpływ na lepszy obraz badanych narządów. Preparat nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego i wydalany w takiej samej postaci.

Zamiast Espumisanu lub uzupełniają go możesz zastosować na zaparcia błonnik. On korzystnie wpłynie na odpowiednią perystaltykę Twoich jelit i proces trawienia. Sprawi również, że poczujesz się bardziej nasycony.



    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »



Dlaczego rok 2024 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *



Zamkniecie