Środki przeczyszczające na zaparciach

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z zaparciami musisz zmienić swój styl życia. Jeżeli masz problemy z wypróżnianiem można sięgnąć po leki przeczyszczające albo po błonnik, aby zmienić częstotliwość wypróżnień i konsystencję stolca. Pamiętajmy, że stosowanie leków przeczyszczających na zaparcia jest działaniem krótkotrwałym i należy to przerwać jeżeli tylko zaparcie ustąpi. Warto wtedy zasięgnąć porady lekarza, który powinien znalźć powód problemów z wypróżnianiem. Nie ma sensu nieszczyć sobie zdrowia długotrwałym zażywanie leków na przeczyszczenie.Czasami na zaparcia można zastosować czopki. Pewnym rozwiązaniem jest preparat, który zawiera biscodyl albo glicerol. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zastosowanie na zaparcia błonnika. Jest to najbardziej naturalny środek, który może pomóc w problemach z zaparciami. Możemy być wtedy pewni, że zażywając tą substancje nie zniszczymy swoje zdrowia. Ten środek działa na kłopoty w zaparciami, ponieważ pęcznieje wchłaniając wodę. Dzięki temu nasze jelita pracują szybciej, lepiej i łatwiej sie wypróżniamy. Pamiętajmy, że środki przeczyszczające nie mogą być stosowane przez każdego. Nie mogą ich np. stosować kobiety w ciąży, które często mają uciążliwe zaparcia. Wtedy najlepsze są naturalne sposoby nie niszczące zdrowia jak błonnik. Jest dużo domowych sposobów na pozbycie się zaparć dlatego moim zdaniem zastosowanie środków przeczyszczających czy lewatywy powinno być ostatecznością. Wadą stosowania środków przeczyszczających jest róznież to, że organizm człowieka się do nich przyzwyvczaja. W ten sposób możemy doprowadzić do tego, że będziemy musieli je brać na stałe. Środki przeczyszczające tak naprawdę nie oczyszczają naszego organizmu, jelit tak jak błonnik tylko przyśpieszają ruchy robaczkowe. Należy się więc dobrze zastanowić wydając na nie pieniądze. Nasze jelita mogą się do nich przyzwyczaić i wtedy nie wrócą po ich odstawieniu do normalnego funkcjonowania. Środki na przeczyszczenie odwadniają nasz organizm przez co możemy nie mieć takiej energii jaka jest nam potrzebna, aby funkcjonować prawidłowo. Czasem ludzie z zapaciami są otyli. Siegają więc po środki przeczyszczające, aby pozbyć się jednego i drugiego problemu. Nie jest to konieczne bo można schudnąć i pozbyć się zaparć, kiedy będziemy więcej się ruszać i stosować zdrową dietę uzupełnioną o potrzebną dla zdrowia porcje błonnika.

Rodzaje środków przeczyszczających

Są cztery rodzaje leków przeczyszczających. Pierwszy z nich to leki osmotyczne. Ich działanie jest dłuższe niż środków przeczyszczających w tabletkach. Przykładem leków przeczyszczających w tabletkach jest na przykładhref="http://zaparcia.dozdrowia.com/zaparcia-nawykowe.php">leków przeczyszczających jest xenna czy espumisan.Można stosować środki przeczyszczające w postaci saszetek, napojów. Innym rodzajem leków przeczyszczających są środki zmiękczające stolec albo środki zwiększające objętość mas kałowych.Są to środki ogólnodostępne lecz niezbyt zdrowe. Efekt ich działania jest krótkotrwały, praktycznie jednorazowy i jeżeli nasze problemy z wypróżnianiem trwają dłużej nie możemy się wyleczyć w ten sposób. Zanim zaczniesz zażywać środki przeczyszczające upewnij się u lekarza czy można je stosować z innymi lekami, jeżeli takie masz. Możesz też wybrać błonnik. Jest środkiem całkowicie bezpiecznym, potrzebnym dla zdrowego funkcjonowania organizmu i można go stosować z innymi lekami jak róznież w czasie ciąży i karmienia.

    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »Dlaczego rok 2023 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *Zamkniecie