Leczenie zaparć

Zaparcia można leczyć pijąc większą ilość płynów to znaczy litr do dwóch litrów dziennie. Innym sposobem leczenia zaparć jest uzupełnianie swojej diety o błonnik..To spowoduje również uniknięcie problemów ze wzdęciami. Warto włączyć do swojej diety większą ilość warzyw i owoców, brązowego ryżu oraz chleba i makaronu razowego. Na zaparcia dobrze wpływają również owoce i soki, które zawierające sorbitol. Na zaparcia pomagają również morele i suszone śliwki .Powodują one, że zwiększa się objętość resztek pokarmowych a to przynosi ulgę w zaparciach. Należy je jednak stosować i wprowadzać do diety stopniowo, aby nasz organizm się przyzwyczaił. Korzystnie na problemy z zaparciami wpływa zwiększenie ilości ruchu. Najlepszy jest ruch około trzydzieści minut dziennie. Zwykłe szybkie chodzenie może sprzyjać regularności rytmu wypróżnień. Aby to jednak zrobić należy zaplanować sobie codziennie na to czas. Można również zażywać leki na zaparcia. Część z nich jest dostępna bez recepty.. Bezpiecznie jednak będzie jeżeli wszelkie leki będziesz stosował konsultując to z lekarzem. Czasem może on zalecić środki przeczyszczające. Pamiętaj, że nie moźna ich brać dłuższy okres czasu.

Domowe sposoby na zaparcia

Wspomagające w leczeniu problemów z zaparciami mogą być domowe sposoby. Należy do nich między inny właściwa dieta. Na problemy z zaparciami dobrze działają suszone śliwki, jabłka, buraki, suszone śliwki. Dieta jest bardzo ważna szczególnie kiedy problemom z zaparciami towarzyszą bóle brzucha i wzdęcia. Jeszcze innym rozwiązaniem na zaparcia jest siemię lniane, kasza , truskawki. Odpowiednia dieta przy zaparciach jest podstawą do ich wyleczenia. Jeżeli mamy uciążliwy problem z zaparciami problem z zaparciami pamiętajmy, aby nie jeść zbyt późno i jeść mniej. Wzdęcia i zaparcia mogą pojawiać się szczególnie przy obfitym i tłustym posiłku. Na zaparcia można stosować również naturalny błonnik. Wpływa on bardzo dobrze na trawienie i pracę naszych jelit.

Badania potrzebne przy zaparciach

Czasem zaparcia mogą być tylko objawem innych chorób. Z tego powodu należy wykonać badania, aby dowiedzieć się co jest ich przyczyną. Zestaw badań zależy od konkretnej sytuacji Pacjenta i najczęściej są to: badania loboratoryjne, badania radiologiczne (wlew, czas pasażu znaczników przez jelito), badania endoskopowe jelita grubego. Bardzo rzadko zachodzi potrzeba badań manometrycznych odbytnicy, oceny radiologicznej aktu defekacji (defekografia) i innych wysokospecjalistycznych badań. Pacjenci, którzy powinni obowiązkowo zgłosić się do lekarza jeżeli mają problem z zaparciami to osoby, u których wystąpiły takie objawy: ogólne jak utrara ponad dziesiąciu procent masy ciała w ciągu 3 do 6 miesiący,osłabienie, gorączka,wystąpienie objawów świadczących o utracie krwi (niedokrwistość, krwawienie jelitowe, smoliste stolce, dodatni wynik testu na krew utajoną w stolcu),objawy świadczące o chorobach endokrynologicznymi i neurologicznymi, przypadki rodzinnego obciążenia wywiadami raka jelita grubego oraz osoby powyżej 45. roku życia.

Leki na zaparcia

Na rynku farmaceutycznym znajduje się wiele leków, które mają za zadanie leczyć zaparcia. Głównie są to środki pochodzenia roślinnego jak kora kruszyny, wyciąg z aloesu (w Polsce preparaty Alax, Altra, Normacol, Normosan, Rhelax, Regulax), sól gorzka, parafina czyli inaczej środek poślizgowy.Jeżeli stosujemy go zbyt długo może spowodować swędzenie odbytu). Na kłopoty z wypróżnieniem można zastosować tzw. chemiczne środki przeczyszczające (w Polsce np. Bisacodyl),laktuloza czyli inaczej syntetyczny cukier oraz środki regulujące pracę jelita grubego (w Polsce np. Debridat.Weź pod uwagę, że nie można długotrwale stosować środków pomocnych na wypróżnienia bo kiedy je odstawimy możemy mieć jeszcze większy problem z zaparciami oraz objawy ubboczne. Leki przeczyszczające, które stosujemy długo upośledzają nasze jelita, sprawiają, że ich czynności zanikają. Lepiej stosować naturalne środki jak naprzykład błonnik i zadbać o właściwą dietę i aktywność fizyczną.
Inne metody na zaparcia
Przy ostrych i przewlekłych zaparciach stosuje się tak zwaną lewatywę. Jest ona konieczna w przypadku operacji, ostrych infekcji , zatrucia. Można również zastsosować leczenie fizykoterapetyczne jak galwitacja, masaże brzucha. Jeżeli pacjencji mają skurczową niewydolność jelut fizjoterapia może spowodować bóle żolądka. .

    

Koniec z zaparciami!


Zobacz sposób na problemy z zaparciami - naturalne leczenie »



Dlaczego rok 2024 będzie rokiem zdrowych jelit bez zaparć i biegunek i szczupłej sylwetki - bez syntetycznych tabletek i bez wysiłku?


Oczyścić jelita przeciw zaparciom
Uwaga! Promocja:

Weź teraz 3 opakowania błonnika na zaparcia,
a 1 opakowanie dostaniesz gratis!


Na zaparcia
Kliknij obrazek by dowiedzieć się więcej


Zobacz: Zaparcia
Zaparcia w ciąży
Sposoby na zaparcia
Zagrożenia dla organizmu
Przyczyny zaparć
Leczenie zaparć
Zatwardzenia
Xenna
Espumisan
środki przeczyszczające
Zaparcia nawykowe
Objawy zaparć
Zespól jelita drażliwego
Masz problem z zaparciem?
Co na zaparcia?
Co jeść przy zaparciach a czego unikać??
Jak działa ulgix wzdęcia??
Jak działa lek dulcobis i jak go stosować
Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Wzdęcia
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Kamienie i kolki nerkowe
Cukrzyca

Porady jak pozbyć się zaparć szybko i skutecznie...
...oraz bezpłatny e-book o tym jak leczyć zaparcia.

Podaj e-mail na jaki mamy wysłać bezpłatne porady i darmowy ebook o zaparciach:

Email: *



Zamkniecie